Prancūzų kalba – svarbi kompetencija sėkmingai karjerai

2021 m. lapkričio 16 d. Vytauto Didžiojo universitete ir virtualiai vyko kasmetinis Prancūzų instituto inicijuotas forumas „Prancūzų kalba darbui ir karjerai“. Forumo dalyviai dalinosi patirtimi, sėkmės istorijomis ir dar kartą patvirtino, kad prancūzų kalba yra svarbi kompetencija sėkmingai karjerai.

Net 80 procentų įmonių teigia, kad joms reikalingi užsienio kalba kalbantys darbuotojai. Prancūzų kalba yra trečia verslo kalba pasaulyje, tik ar reikia jos mokytis Lietuvoje? Lapkričio 16 d. forume „Prancūzų kalba – darbui ir karjerai“ švietimo darbuotojai, verslo įmonės ir būsimi specialistai susirinko diskusijai, ar prancūzų kalba yra ta kompetencija, kuri suteikia darbuotojui pranašumą darbo rinkoje.

„Kalba yra ne tik žodžiai, bet ir įrankis suprasti kultūrinį kontekstą, atveriantis platesnes galimybes,“ – tvirtino Yvan Laurent, „NKT Lietuva“ generalinis direktorius. Globaliame ir greitai besivystančiame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama kalbų mokymuisi, teigia Všį „Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo „Užsienio kalbos – kelias į Lietuvos konkurencingumo didinimą“ projekto vadovė Gabija Kajėnaitė. Daugiakalbystė šiandienos mobiliame pasaulyje turi ypatingą reikšmę ne tik asmens brandai. Geri kalbiniai įgūdžiai tampa svarbiu konkurencingumo veiksniu – kalbų mokymasis yra vienas esminių reikalavimų siekiant įsidarbinti ir siekti karjeros.

Nuo 2017 metų organizuojamas mokinių, studentų, švietimo darbuotojų ir verslo atstovų forumas pakvietė kartu diskutuoti apie kalbų kompetencijų pokyčius darbo rinkoje ir prancūzakalbių darbuotojų poreikį.

J. E. Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Alix Everard padėkojo partneriams, prisidėjusiems prie forumo: Vytauto Didžiojo universitetui, Prancūzijos-Lietuvos prekybos rūmams ir Prancūzijos ambasados Lietuvoje Ekonomikos skyriui. Ji taip pat išreiškė viltį, kad šie susitikimai tęsis ir toliau, nes Lietuvoje prancūzų kalba tampa ne tik kultūros, bet ir verslo kalba. Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmų viceprezidentas Anthony Poulain patvirtino, kad Lietuvoje didėja investicijų iš Prancūzijos įmonių, o taip pat vis daugiau Lietuvos verslo įmonių eksportuoja į frankofoniškas rinkas.

Prie forumo prisijungusios įmonės – „70V“, UAB „Integre Trans“, UAB „Trelo“, Yara, UAB „Novameta“, UAB „Vilmers“ pasidalino, kokiuose ekonomikos sektoriuose ypač aktualus prancūzakalbių darbuotojų poreikis, kad ši kompetencija labai svarbi ieškant darbo ir siekiant sėkmingos karjeros. Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Aurelija Leonavičienė, Frankofonijos šalių universitetinio centro direktorė taip pat patvirtino, kad darbo rinkoje ypač jaučiamas ir prancūzų kalbos mokytojų trūkumas.

Įmonių darbuotojai, pasitelkę netgi kolegas, dirbančius užsienyje, nuotaikingai pasakojo, kokių pareigybių darbuotojams reikalinga prancūzų kalba, kaip prancūzų kalbos mokėjimas palengvina bendravimą ir sukuria didesnes galimybes karjerai. Į startuolius investuojančios „70V“ darbuotojų paieškos vadovas Aivaras Rastenis pripažino, kad vien kelių kalbų mokėjimas startuolių įmonėse suteikia neribotas galimybes įgyti patirties ir uždirbti iki 35% daugiau. UAB „Trelo“ kviečia lietuvius ne tik aktyviai naudoti prancūzų kalbą, bet ir gyventi Prancūzijoje.

UAB „Novameta“ pardavimų vadovė Solveiga Petniūnienė pripažino, kad jai studijuojant universitete, reikėjo būtent tokio renginio kaip šis forumas. Nes besimokantiems prancūzų kalbą svarbu žinoti, kad šios kompetencijos turėjimas neriboja besimokančių karjeros pasirinkimo, o atvirkščiai – suteikia dar platesnes galimybes dirbti įdomiose srityse.

Pasibaigus forumui, organizatorius užplūdo padėkos žinutės iš mokytojų, mokinių, atvykusių gyvai ir stebėjusių virtualiai – forumas buvo įdomus ir naudingas, pranešimai buvo puikiai apgalvoti, aktualūs ir palietė perspektyvias temas.

Dėkojame pranešėjams ir dalyviams, nes jūsų dėka hibridinis renginio formatas pavyko sklandžiai ir neprarado forumo aktualumo bei reikšmės.

Kol kas kviečiame dar kartą peržiūrėti renginio transliaciją: www.forumfrancais.lt.

O netrukus suteiksime galimybę pranešimus ir dirbtuves peržiūrėti virtualiai su vertimu.

 


KONTAKTAI / CONTACTER:

Snieguolė Kavoliūnienė
Kalbos ir švietimo programos vadovė
snieguole.kavoliuniene@institutfrancais-lituanie.com


RĖMĖJAMS / POUR PARTENAIRES:

Evelina Reznikovė
Marketingo ir komunikacijos vadovė
evelina.reznikove@institutfrancais-lituanie.com

www.prancuzuinstitutas.lt